Zala megye középtájától északnyugatra fekszik, Zalaegerszegtől 15 kilométerre nyugatra. Közúton csak Csonkahegyhát felől érhető el, a 7405-ös útból Kustánszeg felé kiágazó 74 117-es úton, majd arról a 74 118-as útra kanyarodva. A kustánszegi tónál gyönyörű kilátás nyílik a dombon fekvő falura.

A település értékei:

Cséplő Gyuri háza Németfalu, Kossuth u. 35.

A magyar filmek egyik leghíresebbike ebben a kis zalai faluban találta meg főhősét. A Cséplő Gyuri című dokumentarista dráma főszereplője a cigánysor nyomorából kitörni vágyó Gyuri, aki útnak indul, hogy budapesti építkezéseken keressen pénzt egy jobb élethez, de hiába, nem jut sokkal előbbre, és a szíve végül hazahúzza. Cséplő Gyuri a nehéz sorson változtatni akarás tragikus zalai hőse, aki nem sokkal azután, hogy mégis elérte álmát, és megvette új házát a faluban, fiatalon tüdőbajban elhunyt. Életének filmje ma már alapmű, romos házát jobb időkre várva őrzi a németfalui önkormányzat.

I. Világháborús emlékmű

A Göcsej népe magától tán sosem jutott volna el a legmagasabb dombok tetejéről tiszta időben látható “üveghegyekig”, de az első háború erre mégis rákényszerítette őket. És aztán jött a második világháború. A zalai falvak legényeire különösen kemény megpróbáltatások vártak a Don-kanyarnál, ahol az ő egységeik kényszerültek a legtovább kitartani. Így nem meglepő, ha a templomkertekben, központi helyeken található első és második világháborús emlékművek listáit böngészve néha úgy érezzük, ezek a kis falvak különösen sok helyit kényszerültek feláldozni a 20. század nagy háborúiban.

Nagyboldogasszony templom

Németfalut feltehetően német telepesek alapították még az Árpád-kor idején. Központi tere a templommal azonban nagyon fiatal. Az itt állt kápolna helyére 2004-ben épült fel a közadakozásból a templom, a falu büszkesége, szomszédjában a faluházzal. Talán nem véletlen, de a templom szentélyének formái az Árpád-kort idézik.