Teskánd közvetlenül Zalaegerszeg mellett fekszik, a 7405-ös út mentén. Közigazgatási területén ágazik ki az említett útból a központja keleti részén a 7409-es út észak-északnyugati irányba; kicsit délebbre a 74 112-es út Hottó felé, nyugati irányba, illetve a déli határvidékén ugyancsak nyugatnak a 74 113-as út, amely Bödére vezet. Teskánd területén ér véget a Nagylengyelről induló, Babosdöbréte érintésével idáig húzódó 7407-es út is.

Első említése 1271-ből származik Tuskánd néven, ebből később Töskánd lett. Nevének eredete egy török személynévből származik. Egerszeg várához tartozott. 1728-ban Teskánd ákosházi Sárkány Gábornak, nemes Patay Istvánnak és boldogfai Farkas János özvegyének, sidi Sidy Dorottyának az örökölt és tényleges birtoka.

A település értékei:

Szent Ilona kápolna Teskánd, Alsómező út 6.

Itemér fia Imre hős lovag lehetett, hiszen harci erényeiért két falut kapott jutalmul Mária királynétól, IV. Béla király feleségétől: Teskándot és Dobront. Utóbbi falu ma már nincs, a török időkben lakói elmenekültek. De a falu egykori temploma, aminek oltára előtt talán maga Imre vitéz is térdepelt, ma is áll a Dobronhegy és Teskánd közti út mentén. A ma Szent Ilona kápolna néven ismert román kori templom igazán romantikus környezetben található, az országút melletti kis dombtetőn, egy hatalmas öreg fa lombjai alatt, körben kukoricatáblákkal, a göcseji dombokkal és egy felhagyott temető dülöngő sírjaival.

Szent Család templom Petőfi Sándor u. 65. Parkoló a Toldi Miklós út felől

Egy település akkor élő igazán, ha a lakói nem csak saját otthont, de közös tereket, iskolát, templomot is építenek. Teskánd nem csak a szomszédos megyeszékhely, Zalaegerszeg alvóvárosa: ezt bizonyítja a közös erőből öt éven át épített, 2011-ben felszentelt Szent Család templom, a falura letekintő dombok egyikén.

Régi fakereszt a Fitt Parkban